Aktuality

Od tolaru k dolaru

25.05.2023Aktuality
Je zřejmě málo rozšířeným faktem, že nejznámější a nejuznávanější měna světa má prvopočátek ve středověkých Čechách.
A o jakou měnu že se jedná? Přece o skutečně globální platidlo DOLAR.

Tabulkové investiční slitky

04.05.2023Aktuality
Zlaté investiční slitky jsou pro běžnou investorskou obec vyráběny producenty ve standardní hmotnostní řadě od 1 do 1000 gramů. Do hmotnosti 100 g jsou slitky obvykle baleny samostatně do blistrů.
Na trhu jsou ovšem dostupné i varianty, kdy jedno balení obsahuje více slitků.

Investiční mince Britannia: JEDEN ROČNÍK, DVA PANOVNÍCI

23.02.2023Novinky
Senzační počin britské královské mincovny The Royal Mint.

V roce 2023 jsou k dispozici investiční mince Britannia hned ve dvou verzích, což je neobvyklé. Na jedné straně je portrét současného krále Karla III. a na druhé podobizna předchozí královny Alžběty II.

AuRENTA – NOVINKA: naskladnění vlastního klientského zlata na váhové konto

19.08.2020Novinky
AuRENTA – program pro nákup zlata a výplatu RENTY ve zlatě – přichází s novinkou.
Klienti AuRENTY mohou nově vložit na váhové konto jakékoliv množství svých vlastních investičních slitků a navýšit tak skokově jeho stav.

Double Sovereign 2020: legendární obchodní mince získala velkého bratra

21.01.2020Novinka
Po staletí se různí monarchové, vládci, ale i současní politici, snažili vytvořit globální měnu. Americký dolar byl dlouho považován za hlavní měnu, ale v důsledku obchodního sporu mezi Spojenými státy a zbytkem světa je stále méně důležitý. Euro má své nejlepší dny už dávno za sebou. A mnoho dalších měn již dávno zmizelo.

Zlato – pozitivní trend potvrzuje svou sílu

07.10.2019Analýza grafu
Dne 4. září dosáhla cena zlata 1566 USD za unci svého ročního maxima, poté co od května přidalo v dynamice o úctyhodných +23 %. Od tohoto maxima přešlo zlato do fáze korektury v rozsahu -5 % od maxima. To přesně zapadá do scénáře zdravé korektury, která zpravidla trvá 4 až 6 týdnů. Mimochodem, námi preferovaný scénář zapadá také do rámce poměrně svízelné situace na akciových trzích s nechvalně proslulou „černou“ statistikou.
Říjen rozhodně nebude na události skoupý. Můžeme se tedy brzy nač těšit.

Co dále očekávat u zlata?

16.09.2019Analýza grafu
Investiční zlato a stříbro mají za sebou od poloviny června pozitivní a dynamický cenový růst. A hned na úvod je nutné zdůraznit, že tou zásadní kvalitativní událostí, která přivodila obrat z letargie posledních pěti let, je právě úspěšné proražení linie odporu u 1360 USD/unci. V našich příspěvcích jsme několikrát podmiňovali, že právě tato zásadní linie (grafu 1 viz. níže) musí být pokořena k odstartování pozitivního dlouhodobého trendu.

SOVEREIGN - zlatá mince z Velké Británie, předchůdce EURA a prostředek k zabezpečení hmotného majetku

05.09.2019Novinka
Kdo chce chránit své jmění pomocí zlata a zároveň má zájem o historická témata, nemůže se takové minci, jako je SOVEREIGN, vyhnout.
Pravděpodobně nejznámější obchodní mincí s úžasnou historií několika set let existence je SOVEREIGN z Velké Británie. Je to nejdůležitější obchodní mince na světě a dodnes je nedílnou součástí produktové řady Královské mincovny. Pochází z roku 1489 – doby krále Jindřicha VII.

EKKA-Gold s.r.o. – 10. výročí založení společnosti

21.06.2019Novinka
Společnost EKKA-Gold s.r.o. je obchodníkem se vzácnými kovy. Byla založena 14. prosince 2009 v Ostravě, kde je rovněž její sídlo na Kostelní ulici. Letos tedy slaví 10. výročí své existence.

Australská rodinka našla zlatý nuget

15.05.2019Novinka
Australská rodinka zažila během nedělní procházky se psem šťastnou náhodu. Podle zprávy Fox News našel otec rodiny zlatý nuget v hodnotě několika desítek tisíc dolarů. Legrační je také jméno psa – Lucky.

AuRENTA na Colors of finance Ostrava 2019

16.04.2019Novinka
AuRENTA se bude stejně jako v loňském roce prezentovat na finančním veletrhu v Ostravě Colors of finance 17. 4. 2019. Těšíme se na setkání.

Italská vláda hledá zdroje a našla! 2451 tun zlatých rezerv země.

26.02.2019Novinka
Kde vzít zdroje na zaplacení volebních dárků v podmínkách desolátních státních financí, řeší aktuálně italská vláda. Není žádným tajemstvím ani pomluvou, že Italové jsou historicky vzato praví mistři v produkci dluhů a inflace.

Centrální banky nakupovaly zlato i v roce 2018

19.02.2019Novinka
Podle posledního reportu Světového zlatého koncilu (World Gold Council ) patří centrální banky mezi největší investory fyzického zlata s celkovým držením více než 30.000 tun. Celkové rezervy centrálních bank rostly i v roce 2018. Čisté nákupy (nákupy po odečtení prodejů) za prvních 10 měsíců roku 2018 činily 351,50 tuny zlata, což je o 17 % více než v roce předchozím a nejvíce od roku 2015.

Zlato sbírá síly k dalšímu postupu

14.02.2019Analýza grafu
Zlato a stříbro aktuálně naplňují prognózy obratu trendů. Po letech stagnace a poklesů pracuje zlato i stříbro na dokončení rozhodujících obratových formací. Pozitivním znakem tohoto vzestupu je mediální nezájem a stále relativně skeptická investorská nálada.

Zlata ubývá. Zbývající naleziště vystačí už jen na 20 let?

24.01.2019Novinka
Zlato a zlaté peníze fascinují lidstvo od samotného vzniku zbožní směny mezi lidmi. Pro svůj nezpochybnitelný obsah lidské práce zhmotněné přímo v samotném kovu, získalo zlato a vzácné kovy nimbus „věčných peněz“. Bez potu ve tváři nelze tyto peníze získat. To je ten hlavní důvod, proč zlato chrání již po tisíciletí své majitele před politickými triky a různými formami finančního a sociálního inženýrství.

Zlato pokračuje ve vzestupu k dalším metám

08.01.2019Analýza grafu
Dle očekávání vzácné kovy na přelomu roku významně posílily. Navzdory tomu panuje i nadále investorská nálada blízká bodu mrazu. To je velmi dobrý předpoklad pro další cenový vzestup.

Zlato – důležitý nákupní signál je tady

18.12.2018Analýzy a grafy
Námi preferovaný scénář úspěšného dokončení obratové formace nabírá stále přesnějších kontur. V závěru minulého týdne se zlatu konečně podařilo úspěšně pokořit důležitou překážku u linie 1240 USD, o jejíž důležitosti jsme referovali 4. 12. v našem článku „Akcie dolů, zlato nahoru?“.
Po dynamickém vzestupu na 1250 USD probíhá aktuálně typické zpětné „otestování“ proražené hranice (tzv. Pull back) a od ní se typicky zvedne k vyšším metám.

Akcie dolů, zlato nahoru?

04.12.2018Analýzy a grafy
Akcie dolů, zlato nahoru?
Nebylo to ani uvolnění situace mezi prezidenty USA a Číny, ani umravnění Italů v jednáních o výši deficitu, které v pondělí 3. 12. vyvolalo kurzový ohňostroj na akciových trzích po celém světě.
Byl to šéf FEDu Jerome Powell, který během jediného měsíce změnil názor na měnovou politiku o 180 stupňů. Ještě v říjnu mínil, že „… měnová politika je dalece vzdálena od neutrální zóny“, což si profesionální hráči vyložili, že zvýšení úrokových sazeb nastane jednou v prosinci a pak 3-4krát v roce 2019.

Když mluví zlato, mlčí svět

23.11.2018Novinka
Od roku 2008, kdy celý globalizovaný finanční systém stál na okraji propasti, uplynulo 10 let. Byl „zachráněn“ za cenu nesplatitelných státních dluhů, které nemají v moderních dějinách obdoby. Média věnovala tomuto tématu poměrně široký prostor. Při četbě se člověk nemohl ubránit otázce, jak mohl odstup pouhých 10 let způsobit u většiny komentátorů ztrátu paměti i smyslu pro rozlišení příčiny a následku.

„Sedmero“ zlata a vzácných kovů

22.10.2018Rady a tipy
Podobně jako se křesťanská víra opírá o svůj morální kodex „Desatero přikázání“, spočívá role zlata v majetkovém portfoliu na „Zlatém sedmeru důvodů“.
Nikdy není od věci, zopakovat si " v kostce" pár důležitých faktů a souvislostí. Čtěte 7 nejdůležitějších důvodů, proč vlastnit investiční zlato a vzácné kovy.

Zlato – obloha se vyjasňuje

17.10.2018Analýzy a grafy
V minulém týdnu dostaly akciové trhy další varování v podobě prudkých propadů. Dow Jones ztratil během sedmi burzovních dnů 7,6% od svého maxima. Zlato a vzácné kovy naopak potvrdily očekávání a z nízkých hodnot vygenerovaly silný nákupní signál.

Milión uncí za jedinou minutu?

02.10.2018Novinka
Jako obchodníci se vzácnými kovy sledujeme a analyzujeme aktuální dění na trzích. Opakovaně jsme svědky četných, ne snadno pochopitelných prudkých cenových propadů.
Minulý pátek přišel přesně v 14.30 SEČ s počátkem obchodování v USA další „knock out“ pro cenu zlata. Nějaký hráč na termínové burze „vrhnul“ na trh k prodeji v jediné minutě 10.000 kontraktů. Jeden kontrakt čítá 100 uncí zlata. Tedy 1 milión uncí (přes 31 tun!) v hodnotě 1,2 miliardy USD.

Hurá! Že by náznak osvícení?

25.09.2018Postřeh
Názor, který Vám předkládáme, nelze nazvat jako mainstreamový. Když už takový zazní z oficiálních médií, a ne od nějakých alternativních blogerů, má o to větší váhu a není od věci se zamyslet nad logickými důsledky.

Zlato a vzácné kovy – tětiva luku je natažena k prasknutí

06.09.2018Novinka
Už Jen 18% býků, tedy investorů přesvědčených o pozitivním cenovém vývoji, zbývá na trhu se zlatem, jak vyplývá z posledního měření Optix. To představuje absolutní negativní rekord.
Lze konstatovat, že aktuální dění na trzích se vzácnými kovy vykazuje téměř všechny znaky, které provázejí vždy velké trendové změny a jsou typické na konci masívního sestupného trendu.

Zlato – byl to už finální výprodej?

05.09.2018Analýzy a grafy
Zlato momentálně není aktivum, které by přinášelo investorům radost. Avšak po letech negativního trendu se zhušťují indicie, které dávají tušit, že doba poklesů se chýlí ke svému konci. Aktuální dění na trhu se vzácnými kovy vykazuje znaky typické pro poslední fáze sestupných trendů. Tyto znaky můžete číst v našem článku „Zlato a vzácné kovy -tětiva luku je natažena k prasknutí.“

Extrémní býčí hodnoty u vzácných kovů – navzdory tomu pokles ceny

23.07.2018Novinka
Trh má vždy pravdu…
…to je stará burziánská moudrost, kterou je nutné vždy pokorně přijmout. Patří to už k samotnému charakteru trhu obecně. Trpělivost investora je někdy vystavena těžkým zkouškám a může trvat nějakou dobu, než trh sám rozezná nerovnováhy a koriguje ceny daného aktiva. Dá se říci, že z krátkodobého hlediska májí trhy sklon k přehánění. Někdy předbíhají realitu a jindy za ní zaostávají.

Šest vlastností kvalitních peněz

21.06.2018Novinka
V minulosti stejně tak jako v budoucnosti se budou solidní měny a peníze vyznačovat následujícími vlastnostmi.
To nejdůležitější však spočívá v tom, že se musí jednat o reálný statek, který je širokou vrstvou účastníků trhu pokládán za hodnotný a to ještě před tím, než se tento statek stane penězi. Dále musí být tento statek stvořen přírodou, aby nemohl být vystaven lidské svévoli.

Zlato: Býci a medvědi svádějí otevřený souboj - 2

18.06.2018Novinka
Warren Buffett má rád akcie, méně zlato.
„Kouzelník z Omahy“, jak je Buffettovi přezdíváno pro jeho obdivuhodnou dlouholetou výkonnost jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway se nechal na výročním setkání akcionářů slyšet se svou kritikou na adresu zlata. Jeho kritická slova bazírují už dlouho v podstatě na výtce, že žlutý kov není produktivním kapitálem a s dlouhodobou výkonností nemůže držet krok s akciemi.

Zlato: Býci a medvědi svádějí otevřený souboj - 1

15.06.2018Novinka
Již od začátku letošního roku spolu svádějí býci a medvědi nelítostný souboj. Jeho výsledkem je cenový vývoj nejen zlata ale i ostatních vzácných bez jasného trendu. Zlato se pohybuje v relativně úzkém koridoru mezi 1290 až 1360 USD a jeho výkonnost v dolarech je od ledna v podstatě nulová. V Eurech i CZK je situace uspokojivější (+3,8%).

Sedm důvodů, proč vlastnit investiční zlato

17.05.2018Novinka
1. 1. 1999 je datem zrodu společné evropské měny Euro. Toho dne bylo možné za 100 Euro koupit 12,7 gramu zlata. Dnes za 100 Euro koupíte již pouze 2,82 gramu. A to není konec, neboť „tygr inflace“ požírající kupní sílu našich úspor je pořád hladový. Žádná z aktiv, která přinášejí úrokový výnos (nemovitosti, dluhopisy či akcie) nepřinesly investorům zhodnocení přes 350% od okamžiku zavedení EURO jako právě zlato.

Vzácné kovy – nenechat se chytit do psychologické pasti

03.05.2018Analýzy a grafy
Na trhu vzácných kovů mají média aktuálně problém. Nelze na něm totiž nalézt žádnou senzační zprávu. Zlato je od začátku roku „umrtveno“ v úzkém cenovém koridoru mezi 1 300 – 1 365 USD/unci, tedy přesně 5%, a to jistě nemotivuje senzacechtivá média k pozornosti. Ale pozor, mediální obraz reality a realita samotná jsou „dva různé páry bot“.

Minulost nám vypráví o budoucnosti

22.03.2018Novinka
Snaha o manipulaci s peněžním systémem ve prospěch panovníků, vládců, vlád či obecně estabilishmentu se táhne lidskými finančními dějinami jako červená nit. Je možná jen proto, že není zjevná ihned. Dokud si jí nevšimne dostatečná většina lidí, může manipulace s peněžním systémem po jistou dobu budit dojem progresivity či dokonce i řešení.

Zlato – konečně rozhodnutí za dveřmi?

19.02.2018Analýzy a grafy
Akciové trhy vyslaly své první varování. Jak rychle se dokáže změnit na trhu bezstarostné uspokojení a optimismus v prodejní paniku, to jsme mohli sledovat právě na počátku února.
Během několika málo dní ztratily akciové indexy kolem 10%. Denní propady v řádu 5% daly investorům znovu pocítit, že burza není žádná jednosměrná ulice.

Parabolický vzestup na akciových trzích a vzácné kovy „ve startovních blocích“

29.01.2018Novinka
Dynamika vzestupu na akciových trzích se stupňuje. Jak je vidno z níže uvedeného grafu, nabírá vzestup na akciových trzích na dynamice a průběh kurzu připomíná parabolu (viz graf níže). Parabolický průběh je vzácný a většinou se objevuje v konečných fázích vzestupu, kdy na trhu panuje euforie a bezstarostnost – průvodní znaky přehřívání trhu.

4 důvody, proč vlastnit investiční zlato podle Světového zlatého koncilu (WGC)

24.01.2018Novinka
Světový zlatý koncil (World Gold Council) zveřejnil ve svém posledním reportu několik zásadních argumentů, které dokládají pozitivní roli zlata v celkovém majetkovém portfoliu.

Zlato se nachází před dokončením obratové formace

08.01.2018Analýzy a grafy
Obsah:
• Špatná nálada navzdory rostoucí ceně
• Analýza grafu 1: Neztratit z očí dlouhodobý obraz…(dlouhodobá projekce)
• Analýza grafu 2: Dokončí zlato obratovou formaci? (střednědobá projekce)
• 12 býčích argumentů pro zlato v roce 2018 a letech následujících
• Pierre Lassonde o nabídce zlata na trhu
• Klid před bouří

Největší hedgeový fond investuje masivně do zlata

11.12.2017Novinka
Největší hedgeový fond Bridgewater Assocites investuje impozantní sumy do zlatých fondů. Z aktuálního čtvrtletního reportu společnosti plyne, že Starinvestor a zakladatel fondu Ray Dalio ztrojnásobil své pozice v iShares Gold Trust (IAU) a zesedminásobil pozice v SPDR Gold Shares (GLD).

Státy BRICS plánují společný systém obchodu se zlatem

04.12.2017Novinka
Státy skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) diskutují pod vedením Ruska a Číny o možnosti sjednocení svých obchodů se zlatem. Informovala o tom agentura TASS v pátek s odkazem na šéfa Ruské centrální banky Sergeje Švecova.

„Drž je v nevědomosti a já je udržím v chudobě,“ říkával ministr kardinálovi.

27.11.2017Novinka
Politika, která se snaží obhájit ekonomické teze i praxi, že na dluzích se dá vybudovat prosperita společnosti a že prohlubováním státního zadlužení se startuje samonosný ekonomický růst, se stává stále častěji terčem kritiky i jinak mainstreamových ekonomů a médií.

„Zrušením hotovosti by se stal svět jedním fešáckým kriminálem…“

23.11.2017Novinka
Málokdy se nám stane, abychom našli v médiích názor na velmi důležité téma, kterým se jinak intenzivně sami zabýváme a se kterým naprosto téměř ve sto procentech ztotožníte a po jeho přečtení máte nutkání vyřknout „amen“.

Velký rozhovor s Ing. Zdeňkem Ďurišem na téma: „ Zlato v produktovém portfoliu poradce.“

21.11.2017Novinka
Současný finanční systém stojí na emisi  volně rozmnožitelných peněz. Zajímá Vás, proč je zlato pojistkou proti tomuto systémovému riziku?

Trendy se rodí ve skepsi a umírají v euforii

14.11.2017Novinka
Podle posledního reportu Světového zlatého koncilu (World Gold Council) klesla celková poptávka po zlatě ve 3. čtvrtletí 2017 o 9% na 915 tun. To je nejnižší kvartální poptávka od 3. čtvrtletí roku 2009.
Na první pohled nezajímavá a se současným děním konformní zpráva však při bližším zkoumání odhaluje velmi zajímavé skutečnosti.

Bitcoin, bitcoin a zase bitcoin

09.11.2017Novinka
Proč se finanční krachy stále opakují? Protože vzorce chování lidí se po věky nemění. Lidé jsou od nepaměti elektrizováni myšlenkou rychlého a bezpracného zisku. A čím rychleji něco stoupá v ceně, tím více přívrženců je do hry vtaženo a tím vyšší dynamiku cenový vzestup vykazuje za vydatného přispění médií, které z pochopitelných důvodů silně frekventované téma chtějí na svých stránkách „prodat“.

Warren Buffet postupně prodává akcie

24.10.2017Novinka
Akciové trhy týden za týdnem vytrvale stoupají a zaznamenávají jeden rekord za druhým.
Privátní investoři „naskakují na rozjetý vlak“ a snaží se využít toto pozitivní momentum ve svůj rychlý profit. Podílové fondy se pohybují na historicky nízkých podílech hotovosti v portofolií, tedy na rekordní zainvestovanosti a rovněž ukazatele nákupů akcií na úvěr (s finanční pákou) vykazují historicky vysoké hodnoty.

Zlato pracuje na dokončení střednědobé obratové formace

24.10.2017Analýza grafu
Krátkodobý výhled vývoje ceny zlata

Centrální banky - manipulují s cenou zlata?

11.10.2017Komentář
O tomto tématu jsme psali již vícekrát a kloníme se k názoru, že zlato, podobně jako úrokové sazby, ale i kurzy měn i akcií se stále více dostávají do područí politických struktur mimo volný a svobodný trh a stále více jsou ovlivňovány politickou zakázkou. To není konspirace, nýbrž fakt, který některé centrální banky už otevřeně připouštějí.

Zlato – propad zastaven právě včas

11.10.2017Analýza grafu
V naší poslední analýze ze dne 6. září 2017 jsme komentovali významnou událost, kterou bylo proražení technické bariéry 1300 USD/unci směrem vzhůru (v grafu označeno černou elipsou jako A). Tím byl krátkodobě vygenerován dynamický růstový potenciál s cílem 1375 USD.

Loď EU nabírá vodu a kapitán velí plnou parou vpřed

05.10.2017Novinka
„Plnou parou vpřed“ velí kapitán lodi EURO Jean Claude Juncker a udržuje optimistickou náladu na palubě lodi, jejíž trup má několik trhlin a nabírá vodu.
Tedy více integrace a centralizace a ještě větší rozšíření EU na východ v době, kdy se říše rozpadá od západu. Brexit, Katalánské referendum, se strachem uhájená vítězství establishmentu v Holandsku a Francii…

Malá exkurze do historie spekulativních bublin

30.08.2017Novinka
Obsah:

1. Je tentokrát všechno jinak?
2. Nová epocha bublin - Japonsko koncem 80 let
3. Bublina „New Ekonomy“ 2000-2003
4. Nemovitostí bublina - Lehman Brothers and Co.
5. Rok 2017: J. Grantham: „Tentokrát se zdá být vše velmi, velmi odlišné.“
6. Zlato přes 1 300 USD = silný střednědobý nákupní signál

Zlato přes 1 300 USD = silný střednědobý nákupní signál

30.08.2017Komentář
Zlato nejenže logicky neprofitovalo z euforie na finančních trzích, nýbrž klesalo ze svých maximálních hodnot dosažených v roce 2011 až do roku 2015. Od té doby si hledalo své cenové dno a poslední měsíce se pohybovalo v poměrně úzkém cenovém koridoru mezi 1 200 a 1 300 USD/unci.

Letní úvaha - Co (ne)řekl Keynes…

31.07.2017Novinka
Léto je časem, kdy nám ve chvílích volna plynou myšlenky hlavou jen tak. Vzdáleni rutině všedního dne někdy přijdeme na něco, na co bychom v hektice všedního dne nepomysleli.
Zamýšlím se nad astronomickými dluhy, které náš vyspělý průmyslový svět vytvořil i bez války (myšleno globální), kteréžto jsou většinou v lidských dějinách hlavním původcem katastrofálního státního zadlužení.

Pozitivní sezónní efekt a riziko krachu akcií mluví ve prospěch zlata

23.06.2017Novinky
Řada trhů vykazuje jisté sezónní zákonitosti. To znamená, že kurzy se často v určitých obdobích vyvíjí nápadně stejným směrem. Zjevně se zde nejedná o nahodilosti, nýbrž o určitou specifickou zákonitost daného trhu. Tak například ceny agrárních komodit silně korelují s počasím a ročním obdobím.

Trader svědčí před soudem o manipulacích s cenami zlata

13.06.2017Novinka
Často, když v minulosti přišla řeč na podezřelé pohyby ceny zlata směrem dolů a na úmyslně vysoké objemy obchodované tak, aby pokud možno způsobily extrémní převis nabídky a tudíž pokles ceny zlata, byli jsme častováni jako „vyznavači konspirace“. Jenže pak začaly prosakovat informace, že se více než o konspirace jedná o reálnou praxi velkých investičních bank.

In Gold we trust…

09.06.2017Novinka
Každý rok v červnu vydávají Ronald Peter Stöferle a Mark J. Valek  z lichtenštejnské společnosti Incrementum AG 176-stánkový report „In Gold we trust“, jenž se za 11 let stal pro svou analytickou kvalitu informací skutečným pojmem.
Proto jsme si dovolili vybrat pro Vás z této mimořádné studie několik z našeho pohledu zajímavých myšlenek.

Ten, kdo spoří, je trestán a časem chudne.

25.05.2017Novinka
Spoření a vytváření rezerv se po staletí ctilo a otcové předávali tuto ctnost na své potomky. Spoření vytvářelo rezervy nejen pro střadatele samotného, ale také se prostřednictvím bank kumulovaly a přetvářely na společenský kapitál. O tento kapitál banky stály a nabízely úroky jako podíl na výnosech tohoto produktivního kapitálu. Tedy dvojí užitek.

„Přehřáté“ akcie jsou šancí pro zlato v roce 2017.

04.04.2017Komentář
Vysoké riziko zklamání na akciových trzích….
První čtvrtletí roku 2017 je za námi. Řádky ekonomických médií byly povětšinou zasvěceny komentářům o rallye na akciových trzích jako reakci na ekonomické plány nově zvoleného amerického prezidenta.

Island sanován, Řecko zruinováno.

31.03.2017Novinky
Jaký je rozdíl mezi liberálním a socialistickým myšlením, ukazují dvě řešení téhož problému. Islandská a řecká cesta z krize.
„Téměř deset let po finanční krizi ruší islandská vláda kapitálové kontroly. Důvodem je krajně pozitivní ekonomický růst…

Světová premiéra: zlatá investiční mince Archa Noemova – limitovaná série.

09.03.2017Novinka v nabídce e-shopu
Biblický příběh Noema a jeho archy je hluboce zakořeněn v evropské kultuře a je také symbolický pro Arménskou Republiku. Archa, která ztroskotala po potopě světa na hoře Ararat, je také součástí arménského státního znaku.

Mince Archa Noemova byly poprvé vyraženy v roce 2011 a to pouze ve stříbře.  Od té doby jsou na světovém trhu velmi dobře přijímány.

Nyní přichází evropská premiéra – historicky prvně ražená mince Archa Noemova v ryzím zlatě.

STANLEY DRUCKENMILLER KUPUJE ZASE ZLATO ZPĚT…

22.02.2017Novinka
Stanley Druckenmillera jsme již představili v našem předposledním newsletteru jako jednoho z nejúspěšnějších spekulantů ze stejné ligy jako např. G. Soros. Těsně po Trumpově zvolení prodal H. Druckenmiller své pozice zlata. Dá se říci, zjevně prokázal svůj dobrý instinkt. Zlato, jak známo, těsně po Trumpově zvolení korigovalo až do vánoc o cca -10%. Nyní jsme se z amerických médií, která referovala o Druckenmillerově přednášce na Universitě Purdue dne 1. 2. 2017 dověděli, že celou pozici fyzického zlata opět koupil zpět. Tedy jinými slovy sází na stoupající ceny zlata.

Zlato: Nákupní kurzy jako v lednu 2016

31.01.2017Novinka
Vážení klienti, zveme Vás k našemu prvnímu Newsletteru v roce 2017 a přejeme Vám příjemnou četbu.

Obavy Němců z politiky tisku peněz se stupňují

17.01.2017Komentář
Dlouhodobě téměř v každém našem příspěvku se stavíme kriticky k současné politice centrálních bank, postavené na bezbřehém tisku peněz k pokrytí státních dluhů. Nejenže tato politika selhává ve vztahu ke slibovanému ekonomickému růstu, nýbrž způsobuje ztrátu kupní síly úspor obyvatelstva.

Odhalení manipulací s cenami vzácných kovů velkými bankami

14.12.2016Komentář
Mnohokrát jsme pozorovali na trzích se vzácnými tak silné nelogičnosti, že jsme nemohli vylsovit jiný názor, že zde někdo s cenami manipuluje.

Chybí až 180 miliónů uncí zlata ročně

30.11.2016Newsletter 11-2016
Vážení klienti, vážení partneři.
S blížícím se koncem roku bychom Vám rádi poděkovali za důvěru a spolupráci v roce 2016 a chtěli bychom Vám popřát šťastné a veselé vánoce a do Nového roku především ten nejcennější kapitál – pevné zdraví a také mnoho osobních i profesních úspěchů.
Na co se připravit ve zbytku roku 2016 a v roce následujícím?

Aktualizace systému.

29.11.2016Aktualita
Vážení klienti.

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 proběhne plánovaná údržba elektronické aplikace spoření.

Kde je koncentrace hodnoty, tam je koncentrace podvodů.

25.10.2016Newsletter 7-2016
I podvod a zločin podléhá ekonomice "podnikání". Proto padělatelé peněz volí vyšší nominály bankovek a padělků zlata přibývá s jeho rostoucí cenou.

Jak spoří zlato Švýcaři?

14.10.2016Zajímavost
Švýcaři jsou malým a chytrým národem, který postavil svou prosperitu na bankovnictví a výrobě zboží s vysokou přidanou hodnotou. Jsou rovněž charakterističní vysokou afinitou ke zlatu.

V říjnu akcie dolů a zlato nahoru?

19.09.2016Komentář
Říjen je na finančních trzích obávaný měsíc…
Měsíc říjen platí mezi investory mezi noční můry. Největší a fatální burzovní krachy se udály právě v tomto měsíci. Akciové indexy jsou v blízkosti svých historických maxim. A bohužel nejen akciové trhy, ale taktéž i trhy dluhopisů.

Článek v profesním časopise „PROFI PORADENSTVÍ A FINANCE“

07.09.2016Rozhovor
Pokud se Vám toto číslo nedostalo do rukou, nevadí.

Poptávka po investičním zlatě na rekordní výši

11.08.2016Oficiální stattistiky/Worl Gold Council
Podle červencových statistik Světového zlatého koncilu (WGV) dosáhla poptávka po investičním zlatě v 1. pololetí 2016 rekordního stavu.

W.Buffett se zbavuje finančních derivátů

11.08.2016Komentář
"Čaroděj z Omahy", jak je Buffettovi přezdíváno, se zbavuje všech finančních derivátů

Cena zlata na 2300 USD do června 2018?

29.07.2016Newsletter 6/2016
Podle expertů lichtenštejnské společnosti Incrementum AG Ronalda Stöferleheho, vydavatele ročního reportu „ In Gold we trust“ by měla cena zlata do června 2018 vystoupat na 2300 USD za unci.

„Když fúzují dva chromí, nevznikne z toho jeden sprinter.“

29.07.2016Rozhovor s odborníkem
Výběr z rozhovoru s Rolandem Leuschelem.
Roland Leuschel  (narozen 1937) je Němec žijící od roku 1960 v Bruselu, liberálně smýšlející ekonom, investor, burzovní analytik, autor a vydavatel (společně s liberálním ekonomem Clausem Vogtem).
Platí za silného kritika politiky centrálních bank a je zastáncem tržního hospodářství a občanské svobody.

Incrementum AG očekává cenu zlata do června 2018 na 2300 USD za unci.

28.07.2016Rozhovor s odborníkem
Ronald Stöferle z lichtenštejnské společnosti Incrementum AG: „Náš kurzový cíl zlata zůstává 2300 USD za unci.“
Výběr z rozhovoru pro aurum AG s Ronaldem Stöferlem (autorem již 10. Reportu „In Gold we trust“)

Bankovní experti "objevují Ameriku": Politika tisku peněz selhává!

26.07.2016Komentář
Ještě v roce 2015 se dal pohled bankovních expertů na zlato v roli investice shrnout do hodnocení, že…“ zlato je v podstatě podřadná investice, která nepřináší ani úroky ani dividendu“. Bezradnost z nulových úrokových sazeb a rizika měnového systému postaveného na dluzích vede dnes tytéž experty, aby doporučovali zlato jako zajímavou investici...

Zlato a sektor vzácných kovů stabilně silné

15.07.2016Analýza grafu
Zlato v tomto týdnu lehce koriguje své tučné zisky z Brexitu

Humbuk kolem Británie a volná jízda pro Maria Draghiho

01.07.2016Komentář
V minulém týdnu padla dvě rozhodnutí, která budou mít velký dopad pro občany EU.

Lunární rok opice od Royal Mint United Kingdom

16.06.2016Novinka v sortimentu
Lunární rok opice 2016 od  Royal Mint UK

Zlato pokračuje v tahu vzhůru

16.06.2016Analýza grafu
Strach z Brexitu tlačí zlato přes další významnou metu 1306 USD

Absurdita se stává realitou i v Německu

14.06.2016Komentář
Poprvé v historii SRN klesají úroky státního dluhopisu do záporu.

Nulové úrokové sazby - zlaté časy pro zlato

10.06.2016Komentář
Politika dluhů a tisku peněz vede k postupnému vyvlastnění drobných spořitelů. Zlato jakožto substanční aktivum je vítězem této politiky.

Posílili jsme náš tým

10.06.2016Oznámení
Funkci obchodního ředitele obsadil pan Ing. Petr Volák

Poptávka po investičním zlatě prudce roste

10.06.2016Statistiky WGC
Růst ceny zlata od počátku letošního roku zřejmě způsobil i razantní vzestup zájmu o investiční zlato a vzácné kovy.

Mluví pravdu teprve až už nic neriskují?

10.06.2016Zamyšlení
Bývalý šéf anglické centrální banky Mervyn King mluví pravdu o stavu finančního systému?

Náš společník PRO AURUM KG nejlepším obchodníkem za rok 2015

10.06.2016Sdělení
Časopis Focus Money vyhodnocoval obchodníky se vzácnými kovy v Německu.

Brexit - v červnu si držme čepice

10.06.2016Komentář
Britům se vždy dařilo stát na straně vítězů

Proč nesmí zlato stoupat, ačkoliv fundamentálně by stoupat mělo?

10.06.2016Komentář
Až 99% obchodů se zlatem je virtuální realita. Jedná se o tzv. "papírové zlato" neboli termínové kontrakty na zlato, které vůbec není fyzicky k dispozici.

Zlato smazalo ztráty z května během několika dní

10.06.2016Analýzy
Květnový propad zlata z 1280 USD na 1206 USD byl během několika dní smazán.

Rozdíl ve vývoji ceny zlata pro Čecha a Američana

10.06.2016Analýzy
Evropský investor by měl sledovat cenový vývoj v Euro, nikoliv dolarový. Dolarový vývoj je pro českého kupce méně relevantní.

Krátkodobá analýza grafu zlata

10.06.2016Technická analýza grafu
Vývoj cena zlata od počátku roku 2016 slibný. Květnová korektura je zřejmě za námi.

Dlouhodobá analýzy grafu zlata

10.06.2016Technická analýza grafu
Cenový vývoj sledovaný v krátkém časovém intervalu se může zdát dramatický. V dlouhodobém časové okně však může být pouhou drobnou epizodou.
1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | 43-48 | 49-54 | 55-60 | Další >> | Vše
 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA