Aktuality

Zlato – propad zastaven právě včas

11.10.2017Analýza grafu

V naší poslední analýze ze dne 6. září 2017 jsme komentovali významnou událost, kterou bylo proražení technické bariéry 1300 USD/unci směrem vzhůru (v grafu označeno černou elipsou jako A). Tím byl krátkodobě vygenerován dynamický růstový potenciál s cílem 1375 USD.

Zlato – propad zastaven právě včas
(analýza grafu)

První kurzový cíl nebyl dosažen zcela a byl přerušen u kurzu 1359 USD. Odchylka 1,1% od prognózy je v toleranci a tak můžeme brát jako splněnou.
 Další vzestup byl však přerušen a zlato přešlo do prudké korektury s nemilým zpětným podkročením významné hranice podpory u 1300 USD (v grafu označeno červenou elipsou jako B).
Dynamický propad se zastavil až na další významné trendové linii střednědobého sestupného trendu u hodnot ca 1260 USD (v grafu označena modrou elipsou jako C).

Odražení ceny od této linie aktuálně k hodnotě 1291 USD je pozitivní a slibnou událostí.

Krátkodobá predikce:
Během několika hodin či málo dní můžeme očekávat rozluštění dané technické situace. Nejdůležitější bude sledovat dění v blízkosti hranice 1300 USD. Pokud se podaří zlatu tuto metu opět pokořit, otevřel by se prostor pro kurzové cíle 1360/1375 USD a současně by byla zachována pozitivní střednědobá vyhlídka na cíle kolem 1520/1545 USD. (Scénář je označen v grafu tečkovanou černou šipkou.)
V opačném případě, tedy při selhání na metě 1300 USD, bychom museli počítat s opětovným testem hodnot kolem 1250 USD (scénář je označen červenou tečkovanou linií) a při dalším prolomení i této hranice pak s cíli kolem 1225 USD.

Upozornění: Informace obsažené v této analýze odrážejí osobní stanovisko autora článku a mají pouze informativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční doporučení či návod ke konkrétnímu investičnímu jednání.

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA