Aktuality

Double Sovereign 2020: legendární obchodní mince získala velkého bratra

21.01.2020Novinka
Po staletí se různí monarchové, vládci, ale i současní politici, snažili vytvořit globální měnu. Americký dolar byl dlouho považován za hlavní měnu, ale v důsledku obchodního sporu mezi Spojenými státy a zbytkem světa je stále méně důležitý. Euro má své nejlepší dny už dávno za sebou. A mnoho dalších měn již dávno zmizelo.

Zlato – pozitivní trend potvrzuje svou sílu

07.10.2019Analýza grafu
Dne 4. září dosáhla cena zlata 1566 USD za unci svého ročního maxima, poté co od května přidalo v dynamice o úctyhodných +23 %. Od tohoto maxima přešlo zlato do fáze korektury v rozsahu -5 % od maxima. To přesně zapadá do scénáře zdravé korektury, která zpravidla trvá 4 až 6 týdnů. Mimochodem, námi preferovaný scénář zapadá také do rámce poměrně svízelné situace na akciových trzích s nechvalně proslulou „černou“ statistikou.
Říjen rozhodně nebude na události skoupý. Můžeme se tedy brzy nač těšit.

Co dále očekávat u zlata?

16.09.2019Analýza grafu
Investiční zlato a stříbro mají za sebou od poloviny června pozitivní a dynamický cenový růst. A hned na úvod je nutné zdůraznit, že tou zásadní kvalitativní událostí, která přivodila obrat z letargie posledních pěti let, je právě úspěšné proražení linie odporu u 1360 USD/unci. V našich příspěvcích jsme několikrát podmiňovali, že právě tato zásadní linie (grafu 1 viz. níže) musí být pokořena k odstartování pozitivního dlouhodobého trendu.

SOVEREIGN - zlatá mince z Velké Británie, předchůdce EURA a prostředek k zabezpečení hmotného majetku

05.09.2019Novinka
Kdo chce chránit své jmění pomocí zlata a zároveň má zájem o historická témata, nemůže se takové minci, jako je SOVEREIGN, vyhnout.
Pravděpodobně nejznámější obchodní mincí s úžasnou historií několika set let existence je SOVEREIGN z Velké Británie. Je to nejdůležitější obchodní mince na světě a dodnes je nedílnou součástí produktové řady Královské mincovny. Pochází z roku 1489 – doby krále Jindřicha VII.

EKKA-Gold s.r.o. – 10. výročí založení společnosti

21.06.2019Novinka
Společnost EKKA-Gold s.r.o. je obchodníkem se vzácnými kovy. Byla založena 14. prosince 2009 v Ostravě, kde je rovněž její sídlo na Kostelní ulici. Letos tedy slaví 10. výročí své existence.

Australská rodinka našla zlatý nuget

15.05.2019Novinka
Australská rodinka zažila během nedělní procházky se psem šťastnou náhodu. Podle zprávy Fox News našel otec rodiny zlatý nuget v hodnotě několika desítek tisíc dolarů. Legrační je také jméno psa – Lucky.
 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA