Aktuality

STANLEY DRUCKENMILLER KUPUJE ZASE ZLATO ZPĚT…

22.02.2017Novinka

Stanley Druckenmillera jsme již představili v našem předposledním newsletteru jako jednoho z nejúspěšnějších spekulantů ze stejné ligy jako např. G. Soros. Těsně po Trumpově zvolení prodal H. Druckenmiller své pozice zlata. Dá se říci, zjevně prokázal svůj dobrý instinkt. Zlato, jak známo, těsně po Trumpově zvolení korigovalo až do vánoc o cca -10%. Nyní jsme se z amerických médií, která referovala o Druckenmillerově přednášce na Universitě Purdue dne 1. 2. 2017 dověděli, že celou pozici fyzického zlata opět koupil zpět. Tedy jinými slovy sází na stoupající ceny zlata.

Co z toho plyne pro nás? Řekl bych, že jen málo. Druckenmiller je spekulant. A ti sledují víceméně jen krátkodobé trendy. Snaží se profitabilně využít i malých vychýlení kurzů.
Avšak pozoruhodné na této informaci je něco jiného. A sice to, že v případě prodeje zlata Druckenmillerem v závěru minulého roku nastalo silné mediální echo a tuto informaci bylo možné číst v mnoha evropských médiích. V případě nákupu žádné echo nenastalo. Dle našeho názoru se potvrzuje jen to, že média jsou dnes hlásnou troubou zájmů státu a většin. Prodej zlata totiž zapadá lépe do světa, v němž zlato nedostává od státu a finančního průmyslu žádné dobré karty a je naopak terčem četných informačních zkreslení a dehonestace. Zlato jsou totiž peníze nezávislých a svobodomyslných lidí, kteří nedůvěřují politikům a chtějí se dlouhodobě chránit před programovým znehodnocováním svých úspor v čase, které „moderní“ ekonomická politika státu akceleruje ze všech sil.

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA