Aktuality

Krátkodobá analýza grafu zlata

10.06.2016Technická analýza grafu

Zlato po razantním růstu od počátku roku 2016 přešlo v květnu do cenového propadu.Poslední 4 dny však téměř "vymazaly" květnové ztráty. Dynamika s jakou zlato zareagovalo zejména na slabá americká data z pracovního trhu dává tušit, že květnová korektura byla jen drobnou epizodou v rodícím se dlouhodobém vzestupném trendu zlata.

Zlato- technická analýza grafu.png

Z vývoje posledních tří let je patrné, že se zlato pohybovalo v sestupném koridoru, jehož minimumum bylo zakončeno cenou ca 1050 USD.Odtud nastal dynnamický obrat s překonáním horního ohraničení trendu (tato významná událost je označena zeleou elipsou vpravo). Toto prolomení představuje s vysokou pravděpodobností obratovou formaci s preferovaným scénářem, který je označen modrou přerušovanou čárou.První kurzovní cíl kolem 1300 USD byl již dosažen na konci dubna. Následovala ostrá korektura v květnu až k hodnotám kolem 1205 USD. Během několika posledních dní však zlato dynamicky vystartovalo vzhůru až hodnotám 1271 USD. Dalším kurzovým cílem jsou hodnoty kolem 1340/1350 USD.

Podmínkou platnosti tohoto scénáře zůstává, že zlato nesmí podkročit hodnoty kolem 1170/1180 USD. Tím by byla celá pozitivní formace technicky zničena.

Upozornění: Tato analýza odráží názor týmu EKKA-Gold a čerpá z vlastního technického Know-How. Rozhodně neslouží tato analýza jako investiční doporučení k nákupu nebo prodeji.

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA