Aktuality

Zlato sbírá síly k dalšímu postupu

14.02.2019Analýza grafu

Zlato a stříbro aktuálně naplňují prognózy obratu trendů. Po letech stagnace a poklesů pracuje zlato i stříbro na dokončení rozhodujících obratových formací. Pozitivním znakem tohoto vzestupu je mediální nezájem a stále relativně skeptická investorská nálada.

Jedním z typických znaků trendových obratů je špatná nálada investorů, a to i často navzdory skutečnosti, že dané aktivum stranou mediálního zájmu a často ještě v doprovodu negativních komentářů již stoupá v ceně. Cena zlata vzrostla za poslední 2 měsíce o +7,90 % a stříbra o +11,8 %.

Zlato i stříbro, se aktuálně chovají jako podle učebnice technické analýzy.
Prudký vzestup ve dvou vlnách o 90 USD po překonání významné bariéry u 1240 USD je aktuálně následován krátkou korekturou z 1330 USD zpět k hodnotám 1300/1310 USD.  

Jsme přesvědčeni, že po kolmém vzestupu z 1280 USD na 1330 USD/unci mezi 28. až 31. lednem zlato jen sbírá síly k dalšímu postupu. Krátká korektura v řádu několika málo procent je typickou reakcí na razantní vzestup posledních lednových dnů.
Dokonce ani pokles na 1280/1290 USD by zásadně nepokazil celkový pozitivní technický obraz. Teprve silnější propady pod 1280 USD by vyvolaly potřebu přehodnocení našich prognóz.

Graf: Zlato v USD 2018-2019 – aktuální situace

Překonání linie odporu u 1240 USD (červená přerušovaná linie) v prosinci 2018 vyneslo zlato dynamicky ve dvou vlnách o 90 USD výše. Po krátké korektuře by mělo zlato atakovat rozhodující linii u 1366 USD/unci. Zdroj: EKKA-Gold/Guidants

Pro další vývoj vycházíme i nadále z našeho scénáře, ve kterém si zlato po úspěšném zdolání nejdůležitější bojové linie 1366 USD otevře volnou cestu k dalším významně vyšším cílům ve střednědobém časovém horizontu.
Proto připojujeme také dlouhodobou prognózu, kterou jsme publikovali již před 14 měsíci. Z ní je patrná popisovaná napínavá situace.

Graf: Zlato v USD 2001-2019 – dlouhodobá prognóza

Mohutná obratová formace posledních 6 let („miska“ vpravo nahoře) bude dokončena proražením horního ohraničení misky u 1366 USD/unci. Tím se otevře prostor k dalšímu trendovému vzestupu.
Zdroj: EKKA-Gold/Guidants

Závěrem:
Stále ještě vysoká skepse, jakož i slabý mediální zájem na trhu vzácných kovů je tím nejlepším předpokladem k obratu dlouhodobého trendu.
Většina akciových investorů po letech vzestupů na akciových trzích očekává pokračování pozitivního trendu a ignoruje riziko, že poklesy roku 2018 mohou být jen začátkem k dalším propadům přivozených ekonomickou recesí a sadou dalších rizik geopolitického charakteru.
V tomto případě by s vysokou pravděpodobností zlato a vzácné kovy profitovaly.

Posílit váhu zlata a vzácných kovů v celkovém majetkovém portfoliu v aktuální situaci se může ukázat jako rozumné rozhodnutí. Naše preference jednoznačně leží ve fyzickém materiálu ve formě investičních slitků a mincí (méně ve spekulativních finančních nástrojích), a to především kvůli ochraně majetku před systémovým rizikem předluženého systému a z toho vyplývajících rizik ztráty finančního majetku.

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA