Aktuality

Zlato pracuje na dokončení střednědobé obratové formace

24.10.2017Analýza grafu

Zlato a vzácné kovy mají za sebou pětiletý sestupný trend od roku 2011-2016 (v grafu níže vyznačen modrou přerušovanou linií).
 Zlato se aktuálně nachází ve fázi vytváření cenového dna a střednědobé obratové formace (v grafu vyznačena jako šedý půloblouk).
Po pokoření střednědobé trendové linie na přelomu srpna a září letošního roku došlo ke zpětnému testu téže linie, což je typickým fenoménem (tzv. Pull back na trendovou linii).
Za předpokladu, že se cena zlata již nevrátí pod úroveň kolem 1250 USD/unci a naopak se podaří prorazit přes hranici 1300 USD, nabízí se jako první kurzový cíl z této obratové formace cena kolem 1435 USD v horizontu dvou až tří měsíců. Tento scénář je v grafu 2 vyznačen jako černá tečkovaná šipka k modré horizontální linii.

Graf 2: Zlato - vytváření cenového dna a obratové formace

Zlato pracuje na masívní obratové formaci po 5 letém sestupném trendu.
(Zdroj EKKA-Gold/Guidant)

 

Středně až dlouhodobý výhled

Potvrzením obratové formace z grafu 2 bylo možné konstatovat definitivní obrat a počátek druhé fáze dlouhodobého vzestupného trendu, který započal v roce 2000 na 254 USD a vynesl zlato až na úroveň 1920 USD v roce 2011, aby pak zlato přešlo k pětileté korektuře z 1920 USD až minimům 1072 USD na přelomu let 2015/2016 (Viz graf 3 níže.)

 

 

 

 

Graf 3: Dlouhodobý trend od roku 2000

Pokud se potvrdí obratová formace (šedý půloblouk) otevře se možnost pro začátek 2. fáze dlouhodobého vzestupného trendu zlata.
(Zdroj: EKKA-Gold/Guidant)

 

Upozornění: Informace obsažené v této analýze odrážejí osobní stanovisko autora článku a mají pouze informativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční doporučení či návod ke konkrétnímu investičnímu jednání.

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA