Aktuality

Warren Buffet postupně prodává akcie

24.10.2017Novinka

Akciové trhy však, jak známo, nejsou žádnou jednosměrnou ulicí a z jejich samotné podstaty vyplývá, že „s rostoucí nadmořskou výškou řídne vzduch“ (to platí obecně pro všechny trhy, včetně aktuálně frektovaných kryptoměn.) Po prudkých růstech musí dříve či později nastat korektura.

Zatímco provátní investoři a podílové fondy nakupují, Warren Buffet, pověstný svým anticyklickým chováním, na kterém vybudoval svůj celoživotní fenomenální úspěch a stal se jedním z nejbohatších lidí planety, již nějakou dobu, zejména od 3. čtvrtletí minulého roku, zvyšuje podíl hotovosti v portfoliích – tedy naopak odprodává akcie (viz. graf 1 níže).
Nemusí to nutně znamenat, že musí dojít ke krachu. Buffetovy pozice jsou totiž tak velké, že jejich likvidování v případě rychlých zvratů je jen stěží možné, a proto musí Buffet své záměry realizovat postupně a vždy s určitým předstihem.

Nicméně Buffetovy kroky mívají často určitý indikativní charakter, jsou vždy bedlivě sledovány a hodnoceny s vysokou pozorností.
 

Graf 1: Podíl hotovosti v portfoliu Buffetovy investiční společnosti Berkshire Hathaway.
Investiční společnost Warrena Buffeta (Berkshire Hathaway) odprodává akcie s jejich stoupající cenou a zvyšuje podíl hotovosti v akciových portfoliích.                                           (Zdroj: OnVista/H.Waygant)

Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA