Aktuality

Absurdita se stává realitou i v Německu

14.06.2016Komentář
Po záporných úrokových sazbách ve Švýcarsku, klesá dnes do mínusu také úrok desetiletého německého dluhopisu- poprvé v historii SRN na  -0,004% ročně. Zájemce o tento dluhopis nedostane žádný úrok, nýbrž naopak musí zaplatit za to, že půjčí státu peníze. Naplňují se tak chmurné vize té menšiny ekonomů, kteří viděli to, co je naprosto zjevné. Tedy pravou příčinu, kterou není ani hrozící Brexit, ani nedostatečný ekonomický růst, či oficiálně propagovaná nulová inflace. Tou pravou příčinou jsou astronomický rostoucí dluhy a tisk peněz k jejich uhrazení, který našel v moderní ekonomické mluvě svůj eufemistický název - kvantitativní uvolňovaní.
Tato politika nejenže zjevně selhává ve svém proklamované ůčelu, který má být stimulace ekonomického růstu, nýbrž je zjevné, že průmyslové země čelí přicházející ekonomické recesi , která měla být zažehnána pravě těmito vytištěnými bilióny po poslední krizi v roce 2008. V čem však tisk peněz neselhává je spolehlivé vyvlastňování kupní síly dlouhodobých úspor obyvatelstva. Ti za svůj kapitál, který svěří státu, si musí ode dneška již i v Německu připlatit.
"Nejprve je věc označena jako absurdní. Po čase je přehodnocena jako zajímavá myšlenka k diskusi a následně je shledána jako bezalternativní nutnost. Zbývá už jen vymyslet ekonomickou teorii, která tuto absurditu legitimizuje." Mistr propagandy
Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA