Naše nabídka

Zlaté investiční mince Vreneli a Helvetia

25.07.2018Novinka v nabídce e-shopu

Vreneli/Helvetia nabízejí mnohem více – mince totiž v sobě spojují výhody investičního zlata a numismatiky. Tedy nízkou gramovou cenu srovnatelnou s běžnými investičními mincemi a současně historickou autentičnost a relativní omezenost výskytu.  


Proč investovat do mincí Vreneli/Helvetia
    •    historické mince za cenu běžných investičních mincí
    •    vysoce likvidní a obchodované mince s potenciálem cenového růstu
    •    v bankovní kvalitě s garancí zpětného odkupu
    •    bez DPH a daně z příjmu při zpětného prodeji

Zlatá mince Vreneli/Helvetia 20 SFr.
„Autentické zlaté mince – kus dějin ve svých rukou.“

Helvetia
Stabilní politické poměry, stoletá historie neutrálního státu a měna švýcarský frank, která po zániku německé marky dominuje finančním trhům jako nejtvrdší měna. Tyto atributy tvoří excelentní věhlas Švýcarské konfederace v celosvětovém měřítku.
Z tohoto věhlasu profitují také švýcarské mince, které se těší vysoké poptávce na trhu s investičním zlatem. Mince Vreneli /Helvetia jsou vnímány mnohými investory jako plnohodnotná, ne-li kvalitnější alternativa k dnešním investičním mincím jako například Maple Leaf, Krügerrand, Filharmonik a další. Pro svůj vysoký obsah zlata a obrovskou symbolickou sílu se těší tyto mince vysoké akceptaci investorů po celém světě.


Za „matku“ všech švýcarských zlatých mincí je pokládána Helvetia, jejíž třpyt viděl svět poprvé v roce 1883. Do roku 1886 vyrazila Bernská mincovna 1,75 miliónů kusů. Mince ztělesňuje švýcarský národ zvaný Helvetia. V roce 1897 byla mince nahrazena legendární mincí „Vreneli“. Vyražením 58,6 miliónů kusů patřila mince k nejdůležitějším obchodním platidlům v celé Evropě.


Kolem těchto mincí koluje řada pozoruhodných mýtů a legend, neboť vyobrazení mladé dámy vzbudilo v konzervativním Švýcarsku značný rozruch a tak byl první návrh umělce Fritze Ullysee Laundryho zamítnut, neboť ženská figura vypadala příliš mladě a žádostivě. Motiv byl tedy vyměněn za poněkud starší a umírněnější figuru. Mince si rychle vydobyla uznání a to nejen proto, že odpovídala normám Latinské mincovní unie, neboť obsahuje 5,807 gramů čistého zlata. Jako každá oběhová mince, tedy mince plnící reálně funkci platidla a oběživa, je k předepsanému obsahu zlata přimísen i další kov, který má za úkol zvýšit odolnost mince proti oděru, neboť jak známo, ryzí zlato je měkké a mince z ryzího zlata by byly dříve opotřebované. Ryzost Vreneli byla autoritami stanovena na 900/1000. Pro úplnost je nutné podotknout, že dnešní cena mince je pochopitelně odvozena od čistého obsahu zlata v minci. S trochou humoru se dá říci, že kupec této mince získává vlastně i kousek stříbra, mědi či jiného kovu jako bonus zdarma. Do roku 1935 každoročně spatřilo světlo finančního světa šestimístný počet nových mincí Vreneli. Tento ročník byl v letech 1945 až 1947 obohacen o 20 miliónů kusů novoražeb s ročníkem 1935. Právě tento ročník je nejčastěji k mání u všech významných evropských obchodníků.


Vysoká obliba těchto mincí u investorů a sběratelů je dána faktem, že koupí Vreneli získáváte autentickou historickou minci za cenu běžné investiční mince. Jemná razičská kvalita a nadčasový design s helvétským křížem fascinují rovněž investory, u kterých se probudila pravá sběratelská vášeň, a hledají u obchodníků mince se vzácnějšími ročníky.


Pro běžného investora není ročník až tak důležitý. Kvalita mince je stejná bez ohledu na ročník. Avšak numismatikům se zrychluje tep při pohledu na jednu z pouze 29 mincí Vreneli z roku 1897 z bílého „Gondogoldu“, která pochází z Goldbergwerku v kantonu  Wallis. Tato vzácná mince Vreneli je rozpoznatelná podle malého kříže uprostřed helvétského kříže a v minulosti trhala cenové rekordy na aukcích.


Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA