Naše nabídka

Investiční zlaté slitky PAMP – Fortuna

01.08.2018Novinka v nabídce e-shopu

Investiční zlaté slitky patří mezi základní stavební kameny portfolia investičních vzácných kovů. Slitky PAMP jsou investory vyhledávaným zbožím pro svou celosvětovou akceptaci a vysokou likvidnost.

Sortiment slitků
V ESHOPU AuRENTA® naleznete celou produktovou paletu ražených i odlévaných investičních zlatých slitků PAMP- Fortuna v ryzosti 999,9/1000 (24 karátů):
-   ražené slitky v gramážích  1g., 2,5g.,5g., 10g., 20g., 1 unce, 50 g., 100g., 250 g., 500 g., 1000 g.
-   v gramážích od 250 g, 500g., 1000 g navíc i jako odlévané slitky.
-   s možností ověření pravosti slitků pomocí technologie Veriscan (viz níže)
-   s garancí zpětného odkupu
-   s konkurenčním rozpětím mezi prodejní cenou a cenou zpětného odkupu.

Balení slitků a certifikáty pravosti
Slitky do hmotnosti 100 gramů jsou dodávány v průhledném plastovém obalu o velikosti bankovní karty. Tento obal, tzv. blistr, chrání slitek před poškozením a současně plní také roli certifikátu pravosti a obsahuje shodné informace o ryzosti a gramáži. Je na něm rovněž uvedeno logo výrobce, podpis certifikovaného prubíře a výrobní číslo.
Slitek ani certifikát nelze vyjmout bez poškození obalu.

Foto slitek pamp-fortuna.png

Obrázek: Slitek PAMP - Fortuna 1 unce v plastovém blistru

Slitky o hmotnosti 250 g., 500 g., 1000 g., ražené i odlévané jsou dodávány v plastovém pouzdře s vloženým papírovým originálem certifikátu pravosti od výrobce.
Slitek lze vyjmout z plastového pouzdra bez jeho poškození.
Foto slitek Pamp 1 kg odlévaný.jpgFoto slitek Pamp 1 kg- ražený.jpg

Obrázek: Slitek PAMP 1000 g. odlévaný a ražený

 

Další „přídavné“ certifikáty pravosti
Certifikáty vystavované samotným obchodníkem jsou v podstatě marketinkovým nešvarem. Žádný obchodník nemá kompetenci k tomu, aby certifikoval slitek již certifikované autority, kterou je výhradně producent. Podobné certifikáty jsou bezcenné a přispívají spíše k opaku, než k dosažení transparentnosti na trhu.

Něco o producentovi
Švýcarská rafinérie PAMP (Produits Artistiques Métaux Précieux) se sídlem ve švýcarském kantonu Ticino si od roku 1977 vydobyla jedno z předních míst na světovém trhu v produkci slitků ze vzácných kovů, zejména v segmentu gramáží do 100 gramů. Vyrábí kompletní sortiment ražený i litých slitků. Rafinérie je zapsána jako člen Londýnské asociace (LBMA-London Bullion Market Association), kterou se členové zavazují k dodržení jakostních standardů „Good  Delivery“ a patří mezi vybranou skupinu razičů se statutem „Referee“, jehož hlas je nezbytný například ke schválení přijetí nového člena LBMA.

Co je to VERISCAN?

Rafinérie PAMP je rovněž inovátorem na poli metod k ověřování pravosti slitků. Jejím patentem je metoda VERISCAN.
Systém VeriScan umožňuje rychlé a spolehlivé ověření pravosti slitku neskenováním unikátního povrchu slitku (podobně jako otisk prstů) a uložením dat do produkční databáze. Kupující pak může pomocí aplikace v iPhonu nebo pomocí speciálního skeneru v sídle obchodníka naskenovat slitek a odeslat k porovnání do databáze producenta, který obratem potvrdí verdikt.
Pokud nejste majitelem iPhone, rádi Vám poskytneme skener bezplatně v sídle společnosti.

Foto scan IPhone-veriscan.png

Obrázek: Naskenování povrchu slitku aplikací Veriscan staženou do IPhonu.


 


Zpět

 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA