Aktuality

AuRENTA – NOVINKA: naskladnění vlastního klientského zlata na váhové konto

19.08.2020Novinky
AuRENTA – program pro nákup zlata a výplatu RENTY ve zlatě – přichází s novinkou.
Klienti AuRENTY mohou nově vložit na váhové konto jakékoliv množství svých vlastních investičních slitků a navýšit tak skokově jeho stav.

Double Sovereign 2020: legendární obchodní mince získala velkého bratra

21.01.2020Novinka
Po staletí se různí monarchové, vládci, ale i současní politici, snažili vytvořit globální měnu. Americký dolar byl dlouho považován za hlavní měnu, ale v důsledku obchodního sporu mezi Spojenými státy a zbytkem světa je stále méně důležitý. Euro má své nejlepší dny už dávno za sebou. A mnoho dalších měn již dávno zmizelo.

Zlato – pozitivní trend potvrzuje svou sílu

07.10.2019Analýza grafu
Dne 4. září dosáhla cena zlata 1566 USD za unci svého ročního maxima, poté co od května přidalo v dynamice o úctyhodných +23 %. Od tohoto maxima přešlo zlato do fáze korektury v rozsahu -5 % od maxima. To přesně zapadá do scénáře zdravé korektury, která zpravidla trvá 4 až 6 týdnů. Mimochodem, námi preferovaný scénář zapadá také do rámce poměrně svízelné situace na akciových trzích s nechvalně proslulou „černou“ statistikou.
Říjen rozhodně nebude na události skoupý. Můžeme se tedy brzy nač těšit.

Co dále očekávat u zlata?

16.09.2019Analýza grafu
Investiční zlato a stříbro mají za sebou od poloviny června pozitivní a dynamický cenový růst. A hned na úvod je nutné zdůraznit, že tou zásadní kvalitativní událostí, která přivodila obrat z letargie posledních pěti let, je právě úspěšné proražení linie odporu u 1360 USD/unci. V našich příspěvcích jsme několikrát podmiňovali, že právě tato zásadní linie (grafu 1 viz. níže) musí být pokořena k odstartování pozitivního dlouhodobého trendu.

SOVEREIGN - zlatá mince z Velké Británie, předchůdce EURA a prostředek k zabezpečení hmotného majetku

05.09.2019Novinka
Kdo chce chránit své jmění pomocí zlata a zároveň má zájem o historická témata, nemůže se takové minci, jako je SOVEREIGN, vyhnout.
Pravděpodobně nejznámější obchodní mincí s úžasnou historií několika set let existence je SOVEREIGN z Velké Británie. Je to nejdůležitější obchodní mince na světě a dodnes je nedílnou součástí produktové řady Královské mincovny. Pochází z roku 1489 – doby krále Jindřicha VII.

EKKA-Gold s.r.o. – 10. výročí založení společnosti

21.06.2019Novinka
Společnost EKKA-Gold s.r.o. je obchodníkem se vzácnými kovy. Byla založena 14. prosince 2009 v Ostravě, kde je rovněž její sídlo na Kostelní ulici. Letos tedy slaví 10. výročí své existence.
 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA