Aktuality

Sedm důvodů, proč vlastnit investiční zlato

17.05.2018Novinka
1. 1. 1999 je datem zrodu společné evropské měny Euro. Toho dne bylo možné za 100 Euro koupit 12,7 gramu zlata. Dnes za 100 Euro koupíte již pouze 2,82 gramu. A to není konec, neboť „tygr inflace“ požírající kupní sílu našich úspor je pořád hladový. Žádná z aktiv, která přinášejí úrokový výnos (nemovitosti, dluhopisy či akcie) nepřinesly investorům zhodnocení přes 350% od okamžiku zavedení EURO jako právě zlato.

Parabolický vzestup na akciových trzích a vzácné kovy „ve startovních blocích“

29.01.2018Novinka
Dynamika vzestupu na akciových trzích se stupňuje. Jak je vidno z níže uvedeného grafu, nabírá vzestup na akciových trzích na dynamice a průběh kurzu připomíná parabolu (viz graf níže). Parabolický průběh je vzácný a většinou se objevuje v konečných fázích vzestupu, kdy na trhu panuje euforie a bezstarostnost – průvodní znaky přehřívání trhu.

4 důvody, proč vlastnit investiční zlato podle Světového zlatého koncilu (WGC)

24.01.2018Novinka
Světový zlatý koncil (World Gold Council) zveřejnil ve svém posledním reportu několik zásadních argumentů, které dokládají pozitivní roli zlata v celkovém majetkovém portfoliu.

Největší hedgeový fond investuje masivně do zlata

11.12.2017Novinka
Největší hedgeový fond Bridgewater Assocites investuje impozantní sumy do zlatých fondů. Z aktuálního čtvrtletního reportu společnosti plyne, že Starinvestor a zakladatel fondu Ray Dalio ztrojnásobil své pozice v iShares Gold Trust (IAU) a zesedminásobil pozice v SPDR Gold Shares (GLD).

Státy BRICS plánují společný systém obchodu se zlatem

04.12.2017Novinka
Státy skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) diskutují pod vedením Ruska a Číny o možnosti sjednocení svých obchodů se zlatem. Informovala o tom agentura TASS v pátek s odkazem na šéfa Ruské centrální banky Sergeje Švecova.

Zlatá investiční mince Australský lunární rok Psa 2018

29.11.2017Novinka v nabídce e-shopu
Australský lunární rok Psa 2018 - zlatá investiční mince série II.

„Drž je v nevědomosti a já je udržím v chudobě,“ říkával ministr kardinálovi.

27.11.2017Novinka
Politika, která se snaží obhájit ekonomické teze i praxi, že na dluzích se dá vybudovat prosperita společnosti a že prohlubováním státního zadlužení se startuje samonosný ekonomický růst, se stává stále častěji terčem kritiky i jinak mainstreamových ekonomů a médií.

„Zrušením hotovosti by se stal svět jedním fešáckým kriminálem…“

23.11.2017Novinka
Málokdy se nám stane, abychom našli v médiích názor na velmi důležité téma, kterým se jinak intenzivně sami zabýváme a se kterým naprosto téměř ve sto procentech ztotožníte a po jeho přečtení máte nutkání vyřknout „amen“.

Velký rozhovor s Ing. Zdeňkem Ďurišem na téma: „ Zlato v produktovém portfoliu poradce.“

21.11.2017Novinka
Současný finanční systém stojí na emisi  volně rozmnožitelných peněz. Zajímá Vás, proč je zlato pojistkou proti tomuto systémovému riziku?

Trendy se rodí ve skepsi a umírají v euforii

14.11.2017Novinka
Podle posledního reportu Světového zlatého koncilu (World Gold Council) klesla celková poptávka po zlatě ve 3. čtvrtletí 2017 o 9% na 915 tun. To je nejnižší kvartální poptávka od 3. čtvrtletí roku 2009.
Na první pohled nezajímavá a se současným děním konformní zpráva však při bližším zkoumání odhaluje velmi zajímavé skutečnosti.

Bitcoin, bitcoin a zase bitcoin

09.11.2017Novinka
Proč se finanční krachy stále opakují? Protože vzorce chování lidí se po věky nemění. Lidé jsou od nepaměti elektrizováni myšlenkou rychlého a bezpracného zisku. A čím rychleji něco stoupá v ceně, tím více přívrženců je do hry vtaženo a tím vyšší dynamiku cenový vzestup vykazuje za vydatného přispění médií, které z pochopitelných důvodů silně frekventované téma chtějí na svých stránkách „prodat“.

Warren Buffet postupně prodává akcie

24.10.2017Novinka
Akciové trhy týden za týdnem vytrvale stoupají a zaznamenávají jeden rekord za druhým.
Privátní investoři „naskakují na rozjetý vlak“ a snaží se využít toto pozitivní momentum ve svůj rychlý profit. Podílové fondy se pohybují na historicky nízkých podílech hotovosti v portofolií, tedy na rekordní zainvestovanosti a rovněž ukazatele nákupů akcií na úvěr (s finanční pákou) vykazují historicky vysoké hodnoty.

Loď EU nabírá vodu a kapitán velí plnou parou vpřed

05.10.2017Novinka
„Plnou parou vpřed“ velí kapitán lodi EURO Jean Claude Juncker a udržuje optimistickou náladu na palubě lodi, jejíž trup má několik trhlin a nabírá vodu.
Tedy více integrace a centralizace a ještě větší rozšíření EU na východ v době, kdy se říše rozpadá od západu. Brexit, Katalánské referendum, se strachem uhájená vítězství establishmentu v Holandsku a Francii…

Malá exkurze do historie spekulativních bublin

30.08.2017Novinka
Obsah:

1. Je tentokrát všechno jinak?
2. Nová epocha bublin - Japonsko koncem 80 let
3. Bublina „New Ekonomy“ 2000-2003
4. Nemovitostí bublina - Lehman Brothers and Co.
5. Rok 2017: J. Grantham: „Tentokrát se zdá být vše velmi, velmi odlišné.“
6. Zlato přes 1 300 USD = silný střednědobý nákupní signál

Letní úvaha - Co (ne)řekl Keynes…

31.07.2017Novinka
Léto je časem, kdy nám ve chvílích volna plynou myšlenky hlavou jen tak. Vzdáleni rutině všedního dne někdy přijdeme na něco, na co bychom v hektice všedního dne nepomysleli.
Zamýšlím se nad astronomickými dluhy, které náš vyspělý průmyslový svět vytvořil i bez války (myšleno globální), kteréžto jsou většinou v lidských dějinách hlavním původcem katastrofálního státního zadlužení.

Pozitivní sezónní efekt a riziko krachu akcií mluví ve prospěch zlata

23.06.2017Novinky
Řada trhů vykazuje jisté sezónní zákonitosti. To znamená, že kurzy se často v určitých obdobích vyvíjí nápadně stejným směrem. Zjevně se zde nejedná o nahodilosti, nýbrž o určitou specifickou zákonitost daného trhu. Tak například ceny agrárních komodit silně korelují s počasím a ročním obdobím.

Trader svědčí před soudem o manipulacích s cenami zlata

13.06.2017Novinka
Často, když v minulosti přišla řeč na podezřelé pohyby ceny zlata směrem dolů a na úmyslně vysoké objemy obchodované tak, aby pokud možno způsobily extrémní převis nabídky a tudíž pokles ceny zlata, byli jsme častováni jako „vyznavači konspirace“. Jenže pak začaly prosakovat informace, že se více než o konspirace jedná o reálnou praxi velkých investičních bank.

In Gold we trust…

09.06.2017Novinka
Každý rok v červnu vydávají Ronald Peter Stöferle a Mark J. Valek  z lichtenštejnské společnosti Incrementum AG 176-stánkový report „In Gold we trust“, jenž se za 11 let stal pro svou analytickou kvalitu informací skutečným pojmem.
Proto jsme si dovolili vybrat pro Vás z této mimořádné studie několik z našeho pohledu zajímavých myšlenek.

Ten, kdo spoří, je trestán a časem chudne.

25.05.2017Novinka
Spoření a vytváření rezerv se po staletí ctilo a otcové předávali tuto ctnost na své potomky. Spoření vytvářelo rezervy nejen pro střadatele samotného, ale také se prostřednictvím bank kumulovaly a přetvářely na společenský kapitál. O tento kapitál banky stály a nabízely úroky jako podíl na výnosech tohoto produktivního kapitálu. Tedy dvojí užitek.

Island sanován, Řecko zruinováno.

31.03.2017Novinky
Jaký je rozdíl mezi liberálním a socialistickým myšlením, ukazují dvě řešení téhož problému. Islandská a řecká cesta z krize.
„Téměř deset let po finanční krizi ruší islandská vláda kapitálové kontroly. Důvodem je krajně pozitivní ekonomický růst…

Světová premiéra: zlatá investiční mince Archa Noemova – limitovaná série.

09.03.2017Novinka v nabídce e-shopu
Biblický příběh Noema a jeho archy je hluboce zakořeněn v evropské kultuře a je také symbolický pro Arménskou Republiku. Archa, která ztroskotala po potopě světa na hoře Ararat, je také součástí arménského státního znaku.

Mince Archa Noemova byly poprvé vyraženy v roce 2011 a to pouze ve stříbře.  Od té doby jsou na světovém trhu velmi dobře přijímány.

Nyní přichází evropská premiéra – historicky prvně ražená mince Archa Noemova v ryzím zlatě.

STANLEY DRUCKENMILLER KUPUJE ZASE ZLATO ZPĚT…

22.02.2017Novinka
Stanley Druckenmillera jsme již představili v našem předposledním newsletteru jako jednoho z nejúspěšnějších spekulantů ze stejné ligy jako např. G. Soros. Těsně po Trumpově zvolení prodal H. Druckenmiller své pozice zlata. Dá se říci, zjevně prokázal svůj dobrý instinkt. Zlato, jak známo, těsně po Trumpově zvolení korigovalo až do vánoc o cca -10%. Nyní jsme se z amerických médií, která referovala o Druckenmillerově přednášce na Universitě Purdue dne 1. 2. 2017 dověděli, že celou pozici fyzického zlata opět koupil zpět. Tedy jinými slovy sází na stoupající ceny zlata.

Zlato: Nákupní kurzy jako v lednu 2016

31.01.2017Novinka
Vážení klienti, zveme Vás k našemu prvnímu Newsletteru v roce 2017 a přejeme Vám příjemnou četbu.

Obavy Němců z politiky tisku peněz se stupňují

17.01.2017Komentář
Dlouhodobě téměř v každém našem příspěvku se stavíme kriticky k současné politice centrálních bank, postavené na bezbřehém tisku peněz k pokrytí státních dluhů. Nejenže tato politika selhává ve vztahu ke slibovanému ekonomickému růstu, nýbrž způsobuje ztrátu kupní síly úspor obyvatelstva.

Chybí až 180 miliónů uncí zlata ročně

30.11.2016Newsletter 11-2016
Vážení klienti, vážení partneři.
S blížícím se koncem roku bychom Vám rádi poděkovali za důvěru a spolupráci v roce 2016 a chtěli bychom Vám popřát šťastné a veselé vánoce a do Nového roku především ten nejcennější kapitál – pevné zdraví a také mnoho osobních i profesních úspěchů.
Na co se připravit ve zbytku roku 2016 a v roce následujícím?

Aktualizace systému.

29.11.2016Aktualita
Vážení klienti.

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 proběhne plánovaná údržba elektronické aplikace spoření.

Zlatá investiční mince rok kohouta 2017

09.11.2016Novinka v nabídce e-shopu
Další z úspěšných mincí australské mincovny Perth Mint je v prodeji.

Kde je koncentrace hodnoty, tam je koncentrace podvodů.

25.10.2016Newsletter 7-2016
I podvod a zločin podléhá ekonomice "podnikání". Proto padělatelé peněz volí vyšší nominály bankovek a padělků zlata přibývá s jeho rostoucí cenou.

Zlatý somálský slon

02.09.2016Novinka v nabídce e-shopu
Od roku 2004 vydává Somálsko zlaté mince v sérii „Africká divočina“. Tuto oblíbenou investiční minci pro Somálsko razí Deutsche Scheideanstalt, Emporio Mercato z Hamburku v prvotřídní kvalitě a ryzosti 999/1000 a hmotnosti 1 unce.

Poptávka po investičním zlatě na rekordní výši

11.08.2016Oficiální stattistiky/Worl Gold Council
Podle červencových statistik Světového zlatého koncilu (WGV) dosáhla poptávka po investičním zlatě v 1. pololetí 2016 rekordního stavu.

Cena zlata na 2300 USD do června 2018?

29.07.2016Newsletter 6/2016
Podle expertů lichtenštejnské společnosti Incrementum AG Ronalda Stöferleheho, vydavatele ročního reportu „ In Gold we trust“ by měla cena zlata do června 2018 vystoupat na 2300 USD za unci.

Lunární rok opice od Royal Mint United Kingdom

16.06.2016Novinka v sortimentu
Lunární rok opice 2016 od  Royal Mint UK

Absurdita se stává realitou i v Německu

14.06.2016Komentář
Poprvé v historii SRN klesají úroky státního dluhopisu do záporu.

Náš společník PRO AURUM KG nejlepším obchodníkem za rok 2015

10.06.2016Sdělení
Časopis Focus Money vyhodnocoval obchodníky se vzácnými kovy v Německu.

Brexit - v červnu si držme čepice

10.06.2016Komentář
Britům se vždy dařilo stát na straně vítězů

Poptávka po investičním zlatě prudce roste

10.06.2016Statistiky WGC
Růst ceny zlata od počátku letošního roku zřejmě způsobil i razantní vzestup zájmu o investiční zlato a vzácné kovy.

Mluví pravdu teprve až už nic neriskují?

10.06.2016Zamyšlení
Bývalý šéf anglické centrální banky Mervyn King mluví pravdu o stavu finančního systému?

Posílili jsme náš tým

10.06.2016Oznámení
Funkci obchodního ředitele obsadil pan Ing. Petr Volák
1-6 | 7-12 | 13-18 | 19-24 | 25-30 | 31-36 | 37-42 | Vše
 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
Spoření AuRENTA
 
nebo
 
E-shop AuRENTA
 
Ještě nejsem zaregistrován